Kúpa nehnuteľnosti – služba Maklér kupujúceho

PLÁNUJETE KUPOVAŤ NEHNUTEĽNOSŤ?

SLUŽBA REALITNÝ MAKLÉR KUPUJÚCEHO

V zahraničí je to bežné, že v prípade kúpy nehnuteľnosti využíva veľká časť kupujúcich realitného makléra. No na Slovensku je zaužívaný zvyk, že realitného makléra si najíma výhradne predávajúci. Čím sa kupujúci v podstate dostáva do situácie, kedy sú jeho záujmy pre makléra predávajúceho až na konci rebríčka a nemá mu kto kvalifikovane poradiť, či daná nehnuteľnosť je naozaj v takom stave, ako prezentuje maklér predávajúceho, prípadne samotný predávajúci. Preto je maximálne vhodné sa pri životnej investícii, akou bývanie bezpochyby je, vedieť dobre rozhodnúť a poradiť s profesionálom zastupujúcim Vaše záujmy. V takomto prípade Vám radi odporučíme nášho skúseného certifikovaného makléra v danej lokalite. Tento odborník Vám môže ušetriť čas, peniaze a mnoho stresu, pričom zabezpečí, že Vaša investícia bude bezpečná a výhodná. Spolupráca s „Maklérom kupujúceho“ je investíciou do Vašej budúcnosti a istotou, že Vaše záujmy sú v rukách profesionála. Táto voľba je veľmi dôležitá, pretože kvalitná realitná kancelária dokáže minimalizovať riziká pri kúpe a pomôcť napríklad aj pri kúpe nehnuteľnosti „na diaľku“.

Analýza trhu

Maklér kupujúceho Vám pomôže získať prehľad o aktuálnej situácii na trhu. Pomôže Vám pochopiť, aké sú ceny v oblasti, kde chcete kúpiť nehnuteľnosť, a či je cena, ktorú požaduje predávajúci, primeraná.

Hľadanie nehnuteľnosti

Podľa zadaných preferencií Vám pomôže pri hľadaní vhodných nehnuteľností. Poskytne Vám iný pohľad z praxe, ktorý môže upraviť Vaše výsledné preferencie a tak nájdete svoje vysnívané bývanie aj v takej lokalite či nehnuteľnosti, o ktorej by ste pred tým vôbec neuvažovali.

Technická kontrola

Skúsený realitný maklér spolupracuje s odborníkmi, ktorí môžu vykonať detailnú technickú kontrolu nehnuteľnosti. Identifikujú potenciálne problémy, ako sú problémy s izoláciou, elektroinštaláciou, vodovodom alebo základy.

Právna ochrana

Maklér kupujúceho spolupracuje s právnikmi, ktorí zaistia, že všetky právne dokumenty sú v poriadku. Overia napríklad, že neexistujú žiadne skryté záložné práva alebo iné právne prekážky, ktoré by mohli ohroziť Vašu investíciu.

Vyjednávanie cien

Vyjednávanie môže byť stresujúce a náročné. Maklér kupujúceho má skúsenosti a vie, ako dosiahnuť pre Vás čo najlepšiu cenu. Vie, kedy sa oplatí tlačiť na zníženie ceny a kedy je lepšie odstúpiť od vyjednávania.

Finančné poradenstvo

Okrem vyjednávania je dôležité mať aj finančnú stratégiu. Maklér kupujúceho Vám pomôže zostaviť finančný plán, poradí vám s hypotékou a ďalšími finančnými záležitosťami spojenými s kúpou nehnuteľnosti.